Stadion: pod Goricom. Igrano bez prisustva navijača. Sudija: Miloš Bošković

(Podgorica) – 2. Pomoćnici: Đorđije Ražnatović (Cetinje) i Nikola Radulović

(Podgorica) – 2. Strijelac: Melunović u 35. minutu. Žuti kartoni: Mitrović,

Igumanović, Nikač (Budućnost), Živković, Sopo (Rudar).

BUDUĆNOST  Mijatović , Camaj , Mirković  , (od 60. Pejaković –)  , Simović ,  Mitrović  , Igumanović  , Raspopović ,  Terzić 1,5 (od 56. Tučević –) ,Popara  , Vlaisavljević  , Melunović  ,(od 86. Nikač –)

RUDAR  Agović , Sopo 1 , Vuković , Macanović  , (od 70. Tomašević –) , Mrdak  ,  Bošnjak  , Brnović , Reljić  . Živković 2

(od 76. Baošić –) ,Kuč  , Zečević  , (od 85. Đuričković –)

Fudbaleri Budućnosti su još jedan derbi riješili u svoju korist. Aktuelni šampion je juče savladao Rudar sa 1:0, u meču koji je bio zanimljiv i kojem su obje  ekipe imale periode dobre igre. Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, a gosti  iz Pljevalja u drugom.

– Igra iz prvog poluvremena je ono čemu težimo. Mogli smo da damo i još neki gol. U nastavku smo pali, znam i iz kojeg razloga – ovo je šesta utakmica koju smo  odigrali u 20 dana. Ali, igrači su pokazali karakter – rekao je šef stručnog  štaba Budućnosti Dragan Kažić nakon  utakmice.
Budućnost je od samog starta krenula ofanzivno. Camaj je u 7. minutu šutirao, ali je Jasmin Agović dobro reagovao. Samo nekoliko minuta kasnije, mlađani Terzić je  imao stoposttnu priliku, ali je zamalo bio neprecizan. Rudar je tek u 19. minutu priprijetio, kada je Predrag Brnović šutirao pored gola. Izabranici Radisava  Dragićevića imali su veliku priliku i u 29. minutu, ali je Vuković u samoj
završnici sve upropastio. Igrao se 30. minut kada su domaći ponovo imala šansu. Šutirao je Miljan Vlaisavljević, ali je golman gostiju i ovoga puta bio uspješniji.  A onda, pet minuta kasnije, Budućnost je povela golom Alena Melunovića, koji je  mrežu svog bivšeg kluba pogodio nakon asistencije Vlaisavljevića. U sudijskoj  nadoknadi prvog poluvremena jedanaesterac za Budućnost. Mitrović je oboren u
protivničkom šesnestercu, ali je Janko Simović bio neprecizan sa bijele tačke. Mogao je Alen Melunović na samom početku drugog poluvremena da duplira prednost svoga tima, ali u završnici akcije nije bio precizan. Zabilježili smo i 48. minut i dobru kombinaciju koju je počeo Blažo Igumanović, a nastavio Vlaisavljević, ali  Melunović nije uspio da pogodi mrežu. Ostatak utakmice pripao je gostima, koji su
bili opasniji i konkretniji. U 63. minutu pogodili su prečku, Vuković u 74. minutu
nije iskoristio stopostotnu priliku, a nekoliko minuta prije kraja i Milivoje  Mrdak je propustio da svom timu donese makar bod.
– Mlada smo ekipa, nije realno da baš tako brzo sve profunkcioniše kako treba.
Imali smo u drugom poluvremenu nekoliko situacija da ugrozimo gol
Budućnosti. U svakom slučaju, nisam zadovoljan sa samo dvije pobjede u prvih pet kola, jer smo po prikazanoj igri zaslužili puno više – kazao je trener Rudara  Radisav Dragićević.
c

BUDUĆNOST U JEDNOM OD DERBIJA KOLA POBIJEDILA RUDAR
Melunović presudio bivšem klubu
Fudbaleri Budućnosti su još jedan derbi riješili u svoju korist. Aktuelni
šampion je juče savladao Rudar sa 1:0, u meču koji je bio zanimljiv i kojem su obje
ekipe imale periode dobre igre. Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, a gosti
iz Pljevalja u drugom.
– Igra iz prvog poluvremena je ono čemu težimo. Mogli smo da damo i još neki
gol. U nastavku smo pali, znam i iz kojeg razloga – ovo je šesta utakmica koju smo
odigrali u 20 dana. Ali, igrači su pokazali karakter – rekao je šef stručnog
štaba Budućnosti Dragan Kažić nakon utakmice.
Budućnost je od samog starta krenula ofanzivno. Camaj je u 7. minutu šutirao, ali je
Jasmin Agović dobro reagovao. Samo nekoliko minuta kasnije, mlađani Terzić je
imao stoposttnu priliku, ali je zamalo bio neprecizan. Rudar je tek u 19. minutu
priprijetio, kada je Predrag Brnović šutirao pored gola. Izabranici Radisava
Dragićevića imali su veliku priliku i u 29. minutu, ali je Vuković u samoj
završnici sve upropastio. Igrao se 30. minut kada su domaći ponovo imala šansu.
Šutirao je Miljan Vlaisavljević, ali je golman gostiju i ovoga puta bio uspješniji.
A onda, pet minuta kasnije, Budućnost je povela golom Alena Melunovića, koji je
mrežu svog bivšeg kluba pogodio nakon asistencije Vlaisavljevića. U sudijskoj
nadoknadi prvog poluvremena jedanaesterac za Budućnost. Mitrović je oboren u
protivničkom šesnestercu, ali je Janko Simović bio neprecizan sa bijele tačke.
Mogao je Alen Melunović na samom početku drugog poluvremena da duplira prednost
svoga tima, ali u završnici akcije nije bio precizan. Zabilježili smo i 48. minut i
dobru kombinaciju koju je počeo Blažo Igumanović, a nastavio Vlaisavljević, ali
Melunović nije uspio da pogodi mrežu. Ostatak utakmice pripao je gostima, koji su
nije iskoristio stopostotnu priliku, a nekoliko minuta prije kraja i Milivoje
Mrdak je propustio da svom timu donese makar bod.
Budućnosti. U svakom slučaju, nisam zadovoljan sa samo dvije pobjede u prvih pet